Tuncay Şevketoğlu

»»Tuncay Şevketoğlu

TUNCAY ŞEVKETOĞLU, resim çalışmalarına 1999 yılında başladı. Sanat hayatının başından bugüne dek sürekli bir değişimi benimsedi. Ressam Tuncay Şevketoğlu, devinimin getirdiği yeniliklerle çalışmalarını renklendirmeye çalışmaktadır. Ressam Sabahattin Camcıoğlu ile tanıştıktan sonra resme ilgi duyup kendisinde var olan yetenekleri ve araştırma tutkusunu keşfetti.

Tuncay Şevketoğlu, Tuncay Şevketoğlu kimdir, Ressam Tuncay Şevketoğlu

Tuncay Şevketoğlu

İstiklal’de tramvay, Ortaköy’de cami, Galata da kule ve Mevlevihane’de semazendir. Çocukluğundan itibaren resme  ilgisi bu alanda kendini geliştirmesinde etkili oldu. Bu yeteneğini,çeşitli atölyelerde araştırmacı yaklaşımını da katarak geliştirdi. Özgün bakış açısıyla geliştirdiği resimsel tekniklerini “İstanbul” temalı çalışmalarda karakterine has bir şekilde yorumlamıştır.
Resimlerindeki hareketliliği,simgeleşmiş İstanbul görüntüleriyle kentteki hareketliliği özdeşleştirerek yakalamıştır. Resim çalışmaları dışında çeşitli ülkelerde doku çalışmalarında bulunmuş İngiltere ve İskoçya’daki galerilerle çalışmıştır. Resimlerinde empresyonizm (kendi tabiriyle lekesel realizm) serbest çalışma stilini benimsemiştir. İstanbul resimlerinde kendisine haklı yer edinen sanatçı’nın fırça darbelerinde renk ve hareket  ahenk içerisindedir.

Adınıza fatura kesilerek gönderilecektir.

Üzerindeki fiyatlara taksit, peşin ödemede indirim yapılır.

Eserleri şubelerimizde görebilirsiniz.
GALERİMİZDE MEVCUT OLAN RESSAM TUNCAY ŞEVKETOĞLU ESERLERİ

2020-10-22T11:00:39+03:001 Ekim, 2020|Tags: , , , |