Resim ve Çerçeve Nasıl Seçilir

»»Resim ve Çerçeve Nasıl Seçilir
Resim ve Çerçeve Nasıl Seçilir

Resim ve Çerçeve Nasıl Seçilir

Resim ve çerçeve seçimi tamamen sanat severe kalan bir durumdur. Kişinin iç dünyası ve ruh haliyle değişiklik gösterir.

Resim seçimi Nasıl Yapılır

Resim seçiminde, ressamın anlattığı şeyleri zorla anlamaya çalışılmamalıdır. Resmi siz sevdiyseniz, o resim Dünyanın en güzel resmidir. Sanat beğenisi, sevgi ile alakalıdır. eser sizin sevginiz kazanırsa, sanatçı amacına ulaşmış olur. Mutlaka bir iletişim yoludur diyerek, resime anlam yüklemeye zorlanmamalıdır. Mutlak ki eseri kullanacağınız ortamın dekorasyonuna göre bir resim arıyor olabilirsiniz. Modern döşenmiş bir ortama, klasik bir resmi zorla yakıştırmaya çalışmak hatadır. Ya da Klasik dizayn edilmiş bir mekanda modern bir eser uyumsuz durabilir.

Çerçeve Seçimi Nasıl Yapılır

Eserinizi / Resminizi seçtikten sonra esere uygun bir çerçeve bulmak ta en az diğeri kadar zordur. Eserin önüne kesinlikle geçmeyecek görsellikte bir çerçeve seçilmelidir. Çok figür içeren eserlere daha düz, figür içermeyen çerçeveler kullanmalısınız. Fazla figür içermeyen resimlere ise, resmin tarzına uygun figür içeren çerçeveler kullanılabilir. Dış bükey çerçeveler resmi daha ön plana çıkarırken, İç bükey çerçeveler, resme derinlik kazandırdığı bir gerçektir. Çerçeve rengi seçilirken, daha çok resmin merkezideki renklere yakın renkler seçilmelidir. Kesinlikle, Eserin önüne geçecek görsellikte, abartılı çerçeve kullanılmamalıdır.

Aynalar İçin Çerçeve Seçimi

Aynalar mekanları daha geniş göstermesini sağlarlar. Düz, bronz, füme ve paslı ayna çeşitleri vardır. Aynanıza isterseniz bizote yaptırabilirsiniz. Bizote, ayna kenarının istenilen kalınlıktan yenmesidir. Çerçeve seçiminde ise kullanılan dekorasyon çeşidine göre değişir. Modern tarz bir dekorasyona, yine modern figürsüz bir çerçeve seçilir. Klasik tarzda bir mekan için ise figürlü ve varaklı bir klasik çerçeve seçilebilir. Dar ve küçük mekanlarda ayna mutlaka kullanılmalıdır.

2020-10-22T11:15:18+03:0015 Eylül, 2020|