Remzi Taşkıran

»»Remzi Taşkıran

Remzi Taşkıran, son yıllarda sanat camiasında en çok söz edilen ressamlardandır.  Ressam, Adıyaman (1961) doğumludur, lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Sanat derslerini Sadettin Çağlarca’ dan aldı. Sanatçı, vatani görevi esnasında resim yapma yatkınlığını daha da geliştirdi.

Ressam Remzi Taşkıran

Askerliğini bitirdikten sonra da İstanbul’da kısa süre basın ressamlığı yaptı. Kendisine ait galerisinde profesyonel çalışmalarını sürdürdü.Eserleri yurt içi ve dışı koleksiyonlarda bulunmaktadır. Müzayedelerde eserleri sergilenmektedir.

 REMZİ TAŞKIRAN kimdir

Bu zamana kadar 11 kişisel sergi açtı, birçok karma sergilere katıldı. Evli ve 3 çocuk babası Ressam, halen İstanbul’daki atölyesinde sanatsal çalışmalarına devam etmektedir. Başbakan R.Tayyip Erdoğan başta olmak üzere siyasetçi, iş adamı ve ünlülerin de portrelerini yapmıştır.

Sanatçı sergilerine hazırlanırken yaşam kaygılarından uzaklaşıp sanatının özgün temalarını oluşturmaya özen gösteriyor. Özellikle yöresel izlenimlere dayalı resimlerinde günlük çabalarının dışında, kendi yüreğinin, bilincinin, yeteneğinin öne çıktığı, böylelikle özel resimlere imza attığı gözlemleniyor.
Remzi Taşkıran Örnek Resimler

 

GALERİMİZDE MEVCUT OLAN ESERLER

 

Türkiye’nin her yerine köpüklü kutuda faturalı olarak gönderilir.

2020-10-22T10:51:49+03:006 Ekim, 2020|Tags: , , , |