Devrim Erbil

»»Devrim Erbil

Galerimizden Ressam Devrim Erbil resimlerini temin edebilirsiniz. Devrim Erbil Baskı Eserler için irtibata geçiniz.

1937 Uşak doğumlu Sanatçı, İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü`nü bitirdi. Bedri Rahmi Eyüboğlu, Cemal Tollu ve Cevat Dereli Atölyelerinde görev aldı. 1981 yılında İ.D.G.S Akademisinde Profesörlüğe yükseldi.

1985 `de Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Başkanlığı, 1988`de Yıldız Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Başkanlığı, 1990 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevine getirildi.

Devrim Erbil

1991`de Devlet Sanatçısı Unvanı ile onurlandırılmıştır. Devrim Erbil yurt dışında pek çok karma sergi açtı.

Türk resim sanatının yaşayan en önemli temsilcilerinden olan Devrim Erbil, 60 yıldır sürdürdüğü sanat hayatında bugün hala çalışarak üretmeye devam ediyor.
1954 yılında girdiği Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde Bedri Rahmi Eyüboğlu başta olmak üzere birçok önemli isimden dersler alan sanatçı akademik hayatında 50 yıl boyunca profesör kimliğiyle dersler verdi ve genç sanatçılar yetiştirdi. Dünyanın dört bir yanında sergiler açan ve uluslararası sanat çevrelerinde adından büyük bir saygıyla söz edilen Erbil’in sayısız ödülü bulunuyor. Resmin yanı sıra baskı, marküteri, mozaik, seramik, vitray ve halı resim alanında da birçok önemli esere hayat veren Erbil, tüm bunların birleşimini sanatın yaşamla bütünleşmesi olarak nitelendiriyor.

Erbil bugün “Yaşarken müzemin tamamlandığını ve eserlerimin gelecek kuşaklara aktarıldığını görmek istiyorum” diyerek büyük bir titizlikle İstanbul Suadiye’de kurulacak müzesi’nin hazırlıklarını yapıyor.

DEVRİM ERBİL

Satılık 130×180 Devrim Erbil tablosu.  Üstteki Eserler SATILMIŞTIR.

Hazırda olan eserleri Yerimizde görebilir istediğiniz yere gösterebilirsiniz. Şu an resim rezerv edildi. Gelmeden önce 0532 307 64 35 nolu telefondan bilgi alınız. Devrim Erbil Özgün Baskı

 

 

devrim_erbil

Üstteki 100 x 100 eser 04/12/2016 itibarı ile galerimizde görebilirsiniz( Satılmıştır). Sertifikası mevcuttur.

Eserleriniz Değerlendirilir. An itibarı ile elimizdeki eserler için Watsap : 0532 307 64 35

 

Güncel eserleri ve limitli giclée baskı (tıplı basım) koleksiyonu için galerimize bekleriz.