1966’da doğan Tuncay Şevketoğlu, resim çalışmalarına 1999 yılında başladı. Sanat hayatının başından bugüne dek sürekli bir değişimi benimseyen sanatçı, devinimin getirdiği yeniliklerle çalışmalarını renklendirmeye çalışmaktadır.
tuncay_sevketoglu
Ressam Sabahattin Camcıoğlu ile tanıştıktan sonra resme ilgi duyup kendisinde var olan yetenekleri ve araştırma tutkusunu keşfetti.

Tuncay Şevketoğlu, İstiklal’de tramvay, Ortaköy’de cami, Galata da kule ve Mevlevihane’de semazendir.
Çocukluğundan itibaren resme olan ilgisi bu alanda kendini geliştirmesinde etkili oldu. Bu yeteneğini,çeşitli atölyelerde araştırmacı yaklaşımını da katarak geliştirdi. Özgün bakış açısıyla geliştirdiği resimsel tekniklerini “İstanbul” temalı çalışmalarda karakterine has bir şekilde yorumlamıştır.

 

 

 

 

“Tuncay Şevketoğlu” Kimdir

 

Resimlerindeki hareketliliği,simgeleşmiş İstanbul görüntüleriyle kentteki hareketliliği özdeşleştirerek yakalamıştır.
TUNCAY ŞEVKETOĞLU“, resim çalışmaları dışında çeşitli ülkelerde doku çalışmalarında bulunmuş İngiltere ve İskoçya’daki galerilerle çalışmıştır.
Sanatçı resimlerinde empresyonizm (kendi tabiriyle lekesel realizm) serbest çalışma stilini benimsemiştir. İstanbul resimlerinde kendisine haklı bir yer edinen Tuncay Şevketoğlu ‘nun fırça darbelerinde renk ve hareket bir ahenk içerisindedir.

Adınıza fatura kesilerek gönderilecektir.
Üzerindeki fiyatlara taksit, peşin ödemede indirimyapılır.

Eserleri şubelerimizde görebilirsiniz.

GALERİMİZDE MEVCUT OLAN TUNCAY ŞEVKETOĞLU ESERLERİ


123

Tuncay Şevketoğlu tabloları