Artconsept Resim Çerçeve Galerimizde Remzi Taşkıran eserlerine sahip olabilirsiniz. Kolleksiyoner misafirlerimiz, gerek bizden gerek başka  yerden alın, ama mutlaka  Remzi Taşkıran alın. Kolleksiyonunuzda mutlaka bir eserini bulundurun.

 

 remzi taskiran 150x150 / Ressam Remzi Taşkıran Remzi Taşkıran  Lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Sanat eğitimini Ressam Sadettin Çağlarca’ dan aldı. Bir süre basın ressamlığı yapan sanatçının yurt içi ve yurt dışı koleksiyonlarda yapıtları bulunmaktadır.

Adıyaman (1961) doğumlu Remzi Taşkıran, vatani görevi esnasında resim yapma yatkınlığını daha da geliştirdi. Askerliğini tamamladıktan sonra da İstanbul’da kısa süre basın ressamlığı yaptı, akabindeyse kendisine ait atölyesinde profesyonel çalışmalarını sürdürdü.

Remzi Taşkıran

Bu zamana kadar 11 kişisel  sergi açan sanatçı, birçok karma sergilere de katıldı. Yurtiçi-yurtdışı özel ve devlet koleksiyonlarında yapıtları bulunan Remzi Taşkıran, resimle alakalı görüşlerini şu ifadelerle tanımlıyor;

“Ben resmi yaparken değil,onu kurgularken yoruluyorum .Resimlerimin bitmiş hali benim için hiç de sürpriz olmuyor.. Çünkü bitmiş halini sanki önceden görüyorum.Renklerle aramda bir aşk yaşarım; onlarla konuşur,sohbet ederim;.Benim yaşam enerjim resim yapmaktır.İnancım odur ki sanat duygu ve düşüncenin yetenek avantajıyla dışa vurumudur.Benim gibi eğitim almadan sanat yeterliliği olanlara ‘Allahtan vergili’ deniliyor ,doğrudur. Çünkü ben rüyalarımda bile resim yapardım.Sanat bana göre para kazanma mesleği olmamalıdır yaşamın döngüsü ve profesyonellik bunu gerektiriyor.. Sanat yaparak geçiniyorum.Eğer hiç eserlerimi satamasaydım yine de yapardım.Çünkü Canlılar yemeden yaşayamazlar,sanatçılar da üretmeden asla ve asla yaşayamazlar.Sanatla yaşama karşı her türlü duygu ve düşüncelerimizi ifade edebiliriz; olumlu ve olumsuz yönleri eleştirebiliriz.. Sanat bir dışa vurum eylemidir.Sanatçı doğayı aynen taklit etmemeli; görünmeyeni görmeli ve hatta tamamen doğadan bağımsız kendi iç dünyasını soyut temalarla estetik bir biçimde ifade etmelidir Ruhunu ve yüreğini ortaya koymalıdır…”

Evli ve 3 çocuk babası REMZİ TAŞKIRAN, halen İstanbul’daki Atölyesi’nde sanatsal çalışmalarına devam etmektedir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olma üzere birçok siyasetçi, iş adamı ve ünlülerin de yağlıboya portrelerini yapmıştır

İstanbul’daki atölyesinde yaptığı resimlerle günlük yaşamını sürdüren Remzi Taşkıran, sergilerine hazırlanırken günü birlik yaşam kaygılarından uzaklaşıp sanatının özgün temalarını oluşturmaya özen gösteriyor. Özellikle yöresel izlenimlere dayalı resimlerinde günlük çabalarının dışında, kendi yüreğinin, bilincinin, yeteneğinin ve eğilimlerinin öne çıktığı, böylelikle özgün resimlere imza attığı gözlemleniyor.

 Remzi Taşkıran Resimleri

 

 GALERİMİZDE MEVCUT OLAN ESERLER

Ressam Remzi Taşkıran

Bir önceki yazımız olan Ressam Bekir Üstün başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • remzi taşkıran
  • ressam remzi taşkıran tabloları
  • remzi taşkıran eserleri
  • remzi taşkıran tabloları
  • remzi taşkıran ressam
  • ressam remzi taşkıran
çerçeveci