Remzi Taşkıran

Artconsept Resim Çerçeve Galerimizde Remzi Taşkıran eserlerine sahip olabilirsiniz.

Remzi Taşkıran lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Sanat eğitimini Ressam Sadettin Çağlarca’ dan aldı. Bir süre basın ressamlığı yaptı.
Adıyaman (1961) doğumlu Remzi Taşkıran, vatani görevi esnasında resim yapma yatkınlığını daha da geliştirdi. Askerliğini tamamladıktan sonra da İstanbul’da kısa süre basın ressamlığı yaptı,  kendisine ait atölyesinde profesyonel çalışmalarını sürdürdü. Remzi Taşkıran Resimleri yurt içi ve yurt dışı koleksiyonlarda bulunmaktadır.

Remzi Taşkıran

 

Bu zamana kadar 11 kişisel sergi açan sanatçı, birçok karma sergilere de katıldı.
Evli ve 3 çocuk babası sanatçı, halen İstanbul’daki atölyesinde sanatsal çalışmalarına devam etmektedir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olma üzere birçok siyasetçi, iş adamı ve ünlülerin de yağlıboya portrelerini yapmıştır.
İstanbul’daki atölyesinde yaptığı resimlerle günlük yaşamını sürdüren Remzi Taşkıran sergilerine hazırlanırken günü birlik yaşam kaygılarından uzaklaşıp sanatının özgün temalarını oluşturmaya özen gösteriyor. Özellikle yöresel izlenimlere dayalı resimlerinde günlük çabalarının dışında, kendi yüreğinin, bilincinin, yeteneğinin ve eğilimlerinin öne çıktığı, böylelikle özgün resimlere imza attığı gözlemleniyor.

GALERİMİZDE MEVCUT OLAN ESERLER

Remzi Taşkıran Tabloları Türkiye’nin her yerine straforlu kutuda faturalı olarak gönderilir.

 

 

 

 

 

Bakılanlar: