bekir ustun 150x150 / Ressam Bekir Üstün

Niğde’li olan sanatçı, kendi köyü ve yöre köylerdeki eşsiz kompozisyonları yakalayarak bunları tuale döker. Farklı uslüp, orjinal temalarla günbe gün dahada ön plana çıkmaya başlamaktadır. Niğde doğumlu olan Bekir Üstün, İlkokulda ev ödevi için yaptığı resim’e öğretmenini inandırmadığı için kopyacılıkla suçlanıp yediği tokatla başlayan resim serüveni onu, hocası Sabahattin Camcıoğlu’yla buluşturur. Camcıoğlu’ndan aldığı desen, kompozisyon eğitiminin ardından Bekir Üstün kendi resim atölyesini kurar.

A.Hamdi Tanpınar’ın “Kolaydan kaçan hakiki sanatkâr bilir ki; hayat ve hadisatın idrakı ancak insan ruhu üzerinde düşünenlere ve onu anlamaya ve tespit etmeye çalışanlara nasip olabilir.” Sözünü kendine ilke edinen ressam, eserlerinde felsefesi duyguları, özlemleri ve tanrının güzelliklerini tuval üzerinde renklere dönüştürürken figür ve portre çalışmalarıyla da dikkat çekmektedir.

Bekir Üstün

 

Kendini sanata, sanatı da kendi duygularına aracı kılmak arzusuyla İstanbul’daki atölyesinde resim yaparak yaşamını devam ettirmektedir. Ressam Remzi Taşkıran ile ortak resim çalışmalarıda bulunmaktadır.

 Evli bir çocuk Babasıdır.

Ressam Bekir Üstün

 

Bir önceki yazımız olan Ressam Tuncay Şevketoğlu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • bekir üstün tabloları
  • bekir üstün
  • bekir üstün resimleri
  • bozkırın renkleri artist bekir üstün
  • yağlı boya köy resimleri
çerçeveci